Radioodbiornik cyfrowy

Radioodbiorniki cyfrowe stają się coraz popularniejsze i z coraz większą siłą wypierają odbiorniki analogowe. Co zyskujemy decydując się na zakup odbiornika cyfrowego?

Zalety radioodbiorników cyfrowych

Wybierając radioodbiornik cyfrowy zyskujemy przede wszystkim zdecydowanie lepszą jakość dźwięku bez uciążliwych zakłóceń, łatwiejszy odbiór, w tym możliwość zdecydowanie łatwiejszego odnalezienia ulubionych stacji radiowych, jak również możliwość odczytu dodatkowych informacji pojawiających się na wyświetlaczu radioodbiornika. Sygnał analogowy został zastąpiony sygnałem cyfrowym. Już niemal we wszystkich rozwiniętych krajach Europy, odbiorcy mają możliwość odsłuchu radia w jakości cyfrowej.

Jakość ta jest zdecydowanie wyższa, w połączeniu oczywiście z odpowiedniej jakości radioodbiornikiem. Wysokiej jakości odbiorniki wyposażone w dodatkowe funkcje, dają nam możliwość nie tylko odsłuchu dobrej jakości dźwięków, ale również zaprogramowania odbiornika np. na nagrywanie ulubionych audycji. Radioodbiorniki cyfrowe w trakcie słuchania radia dają także możliwość zrobienia pauzy i powrócenia do odsłuchiwanego programu po jakimś czasie.

Aby móc jednak korzystać ze wszystkich udogodnień, jakie gwarantują nowoczesne radioodbiorniki cyfrowe, konieczne jest zainwestowanie w radioodbiornik, który oprócz odbioru fal w systemie DAB, odbiera także fale radiowe w najnowocześniejszym systemie DAB.

DAB i DAB

W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można odnaleźć szeroką ofertę radioodbiorników cyfrowych odbierających sygnał DAB. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jednak, aby móc korzystać z pełni funkcjonalności sygnału cyfrowego konieczne jest zakupienie odbiorników odbierających sygnał DAB. Ta pozornie niewielka różnica ma znaczący wpływ na możliwości, które oferują radioodbiorniki cyfrowe.