Odtwarzacze sieciowe

Odtwarzacz sieciowy to urządzenie umożliwiające odtwarzanie nagrań niemal bez żadnych ograniczeń. Coraz częściej i chętniej po urządzenia ta sięgają nawet najbardziej wymagający audiofile, zdając sobie sprawę, że odtwarzacz sieciowy zapewni im to, co byłoby trudne do osiągnięcia przy użyciu innego rodzaju profesjonalnego sprzętu audio.

Odtwarzacz sieciowy daje możliwość zarówno odtwarzania nagrań w różnych formatach (także high-res), jak również umożliwia przesyłanie plików z biblioteczki audio do systemu, który tworzą zestawy kolumn lub słuchawki oraz wzmacniacz. Wybierając odtwarzacz sieciowy, oprócz oczywiście doskonałej jakości dźwięku, otrzymujemy także możliwość bezprzewodowego przesyłania nagrań za pomocą Wi-Fi, przewodowego przesyłania nagrań przy pomocy kabla Ethernet.

Ponadto otrzymujemy także dostęp do radia internetowego, serwisów strumieniowych oraz oczywiście do naszej własnej cyfrowej biblioteczki z ulubioną muzyką. Odtwarzacze sieciowe to zaawansowane urządzenia o ogromnym potencjale.

Łączą w sobie wiele zróżnicowanych funkcjonalności, które oczywiście mogą różnić się między sobą, w zależności od wybranego modelu. Decydując się jednak na zakup odtwarzacza sieciowego, z pewnością należy zwrócić uwagę na propozycję takich liderów sprzętu audio jak Yamaha, Bluesound, Arcam, Rotel, Moon, Marantz i Teac.

Pośród najlepszych modeli odtwarzaczy sieciowych warto skłonić się ku takim modelom jak Teac NT-503, Marantz NA8005, Cambridge Audio CXN, Arcam CDS27 oraz Pioneer N-70 A..