Odtwarzacze CD/SACD

Odtwarzacze CD należą do jednych z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych urządzeń, będących doskonałym źródłem dźwięku. Na przestrzeni ostatnich lat konstrukcja odtwarzaczy CD uległa znacznym zmianom.

Dzisiaj już niemal każdy odtwarzacz CD jest wyposażony w dodatkowe porty USB. Ponadto ma możliwość obsłużenia wielu funkcji sieciowych, dzięki czemu śmiało możemy stwierdzić, że dzisiejsze odtwarzacze CD nie są już tylko urządzeniami do odtwarzania CD, ale są także odtwarzaczami multimedialnymi.

Dzięki współczesnym udogodnieniom, odtwarzacze CD gwarantują możliwość nie tylko odsłuchu muzyki płynącej z nośników CD, ale również z pamięci USB. Warto także wspomnieć, że wykorzystując dodatkowe przetworniki cyfrowo-analogowe, za pośrednictwem odtwarzaczy CD istnieje możliwość uzyskania naprawdę niezwykłej jakości dźwięku, który może zachwycić nawet najbardziej wymagających audiofilów.

Doskonałą jakość dźwięku gwarantują także odtwarzacze CD/SACD. Tego rodzaju odtwarzacze zapewniają czyste i naturalne brzmienie, które jest niemożliwe do osiągnięcia w przypadku sprzętów o mniej zaawansowanej konstrukcji.

Pośród odtwarzaczy CD/SACD warto zwrócić uwagę na modele takich renomowanych marek jak: Luxman, Advance Acoustic, Yamaha, Arcam, Creek, Denon, Indiana Line, Roksan, Marantz, NAD, NuForce , Pioneer, Primare, Cambridge Audio, Vincent oraz Xindak. Należy jednak wspomnieć, że ceny odtwarzaczy CD/SACD są niezwykle rozpięte.

Najtańsze odtwarzacze tego typu można zakupić już w cenie około tysiąca złotych, z kolei ceny najdroższych modeli mogą przekroczyć kwotę nawet trzydziestu tysięcy złotych.