Najlepsze amplitunery

Aplintuner jest urządzeniem, na które decydujemy się coraz częściej i chętniej. W niewielkiej obudowie łączy funkcje wzmacniacza elektroakustycznego z odbiornikiem radiowym – doskonale wzmacnia dźwięk, podkreśla barwę i tonację. To ciekawe urządzenie, w które warto zainwestować, jednak przed dokonaniem zakupu trzeba zastanowić się nad tym, na jaki aplituner się zdecydować. Który sprzęt jest godny uwagi? Jakie marki są liderami na rynku aplitunerów? Podpowiadamy!

Najlepsze aplitunery AV

Pośród producentów amplitunerów AV niezaprzeczalnymi liderami są takie marki jak Yamaha, Denon, Marantz, Pioneer, Arcam, czy Anthem. Producenci ci oferują sprzęt z najwyższej półki jakościowej w cenach zaczynających się od około dwóch tysięcy złotych do nawet dwudziestu tysięcy złotych. Pośród amplitunerów AV na uwagę zasługuje model Arcam AVR550 – wyposażony w wejścia analogowe i cyfrowe, dekodujący dźwięk w systemie 11.2.

Amplituner ten jest doskonale przygotowany do współpracy w rozległym systemie AV. Jego cena czternastu tysięcy złotych może jednak zwalić nóg. W cenie nieco ponad dwóch tysięcy złotych można już kupić amplitunery Yamaha RX-V581, Denon AVR-X1300, czy Pioneer VSX-831.

Najlepsze amplitunery stereo

Amplitunery stereo w porównaniu do amplitunerów AV charakteryzują się niższą ceną, jednak często m.in. brakiem wejścia HDMI. Spełniają one jednak wszystkie swoje podstawowe funkcje, wobec czego jeśli nie jesteś wymagający w stosunku do tego rodzaju sprzętu, w zupełności wystarczy ci dobrej jakości amplituner stereo.

Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na modele YAMAHA R-N602, Pioneer SX-N30 oraz Rotel RCX-1500.