Mikrofon pojemnościowy z USB

Mikrofony pojemnościowe doskonale sprawdzą się w studiach domowych i studiach amatorskich. Mikrofony pojemnościowe z USB to stosunkowe nowe rozwiązanie, które gwarantuje jeszcze większe możliwości. Jeśli więc planujesz zakup mikrofonu, z pewnością powinieneś rozważyć zakup mikrofonu pojemnościowego z USB. Dobrej jakości mikrofony pojemnościowe z USB są w stanie obsłużyć wysokie poziomy ciśnienia dźwięku (SPL). W połączeniu z szerokim zakresem dynamiki, który oferują, w rezultacie gwarantują niezwykłą wszechstronność.

Decydując się na zakup dobrej jakości mikrofonu należy zwrócić uwagę na membranę, która powinna być lekka. Dodatkowo niezwykle ważne jest to, aby membrana była skonstruowana w taki sposób, aby naciskała na rozszerzenie pasma przenoszenia. Dzięki temu istnieje możliwość osiągnięcia doskonałej charakterystyki transjentowej. Warto także zwrócić uwagę na to, aby charakterystyka kierunkowa wpływała na zmniejszenie przechwytywania dźwięków zarówno z tyłu, jak i z boków. Dzięki temu istnieje możliwość poprawienia izolacji źródła dźwięku.

Przenośne mikrofony z USB

Oprócz mikrofonów studyjnych, dużą popularnością cieszą się mikrofony przenośne z USB. Jest to dość ciekawe rozwiązanie, które umożliwia bezpośrednie połączenie z różnymi programami przeznaczonymi do obróbki dźwięku. Przenośne mikrofony pojemnościowe z USB dają możliwość wyrównywania i rozszerzania częstotliwości od 20 Hz do 20 kHz. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku nagrywania filmów na potrzeby YouTube’a. Najczęściej mikrofony te są zasilane z iPada lub portu USB.