Jakie głośniki wolnostojące kupić?

W sklepach stacjonarnych i internetowych można odnaleźć szeroką ofertę głośników, zarówno podstawkowych, jak i wolnostojących; przewodowych i bezprzewodowych; głośników dedykowanych do kina domowego lub zestawu stereo. Głośniki stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego systemu audio. Dzięki nim mamy możliwość odsłuchu wysokiej jakości dźwięku, bez zniekształceń, czy zakłóceń, ze wzmocnionymi efektami gwarantującymi niepowtarzalne doznania muzyczne.

Często zastanawiamy się nad tym, które głośniki wybrać, aby spełniły nasze oczekiwania. Podpowiadamy!

Głośniki wolnostojące

Najczęściej i zdecydowanie najchętniej wybieramy głośniki wolnostojące stanowiące wyposażenie domowych zestawów audio. Jednak warto mieć na względzie, że tego rodzaju głośniki nie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Głośniki wolnostojące inaczej nazywane podłogowymi, są doskonałym wyborem w przypadku przestronnych pokoi. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się natomiast głośniki podstawkowe. Zarówno głośniki wolnostojące, jak i podstawkowe możemy nabyć w zróżnicowanych cenach, które zależą m.

in. od marki czy komponentów, z których głośniki zostały wykonane. Należy mieć jednak na uwadze, że często za niską ceną idzie w parze niska jakość, a przez to brak możliwości cieszenia się dźwiękiem.

Z kolei wysokiej jakości głośniki wolnostojące zagwarantują nam niezapomniane doznania muzyczne. Wybierając głośniki bardzo ważne jest to, aby je usłyszeć. Na tej podstawie najłatwiej jest dokonać odpowiedniego wyboru.

Wielkość głośników wolnostojących jest ważna, jednak najważniejsza jest jakość dźwięku z nich płynących. Dlatego zawsze staraj się przeprowadzać testy głośników wraz z ich podłączeniem do takich sprzętów jak amplituner, czy wzmacniacz.

Najlepsze kolumny głośnikowe

Pośród modeli dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę na takie głośniki wolnostojące jak model Bowers & Wilkins 685 S2 – wysokiej jakości głośniki w przystępnej cenie.

Ponadto ciekawym przykładem są także głośniki Bowers & Wilkins z serii 800 D3, JBL EON 612, designerskie kolumny Akkus Monolith F2S, czy Focal Aria 948.