Gramofony Dual

Marka Dual należy do czołowych producentów gramofonów. W swojej ofercie posiada zarówno sprzęt z wysokiej, jak i z niższej półki cenowej. Rozpiętość cen pomiędzy poszczególnymi modelami gramofonów tej marki jest niezwykle duża. Decydując się więc na zakup gramofonu Duala warto sprecyzować własne oczekiwania wobec tego sprzętu. Gramofon marki Dual można kupić już w cenie niecałych pięciuset złotych.

Za tę kwotę otrzymamy gramofon Dual DT-210. To model wyposażony w oprogramowanie PC oraz USB, przeznaczony do nagrywania dla prostej digitalizacji. Za niecałe tysiąc złotych możemy kupić model Dual DTJ-301, wyposażony w oprogramowanie Audacity. Dzięki temu oprogramowaniu istnieje możliwość nie tylko odtwarzania plików audio, ale również ich nagrywania oraz poddawania obróbce. Kolejny model gramofonu marki Dual, który możemy kupić nie wydając więcej jak tysiąc złotych, to Dual DT250.

Model ten jest już wyposażony w wiele dodatkowych funkcji m.in. w system kontroli nacisku igły (Anti-skating), system redukcji zniekształceń harmonicznych (System Pitch-Control), regulowaną siłę prowadzenia ramienia, system ręcznego jego wyważania i regulacji nacisku igły oraz takie udogodnienia, jak zintegrowany port USB oraz wbudowany podwzmacniacz. Na najwyższej półce cenowej możemy odnaleźć gramofon Dual CS 460 – perłę pośród gramofonów tej marki. To w pełni automatyczny gramofon dedykowany koneserom doskonałej jakości dźwięku.

Na uwagę w tym modelu zasługuje konsola wykonana z litego drewna oraz niezwykle luksusowe wyposażenie.