Głośniki bezprzewodowe – wady i zalety

Współczesne technologie bezprzewodowe gwarantują możliwość cieszenia się wysokiej jakości dźwiękiem, niemal w dowolnym miejscu i czasie. Do technologii tych zaliczane są także głośniki bezprzewodowe, które charakteryzuje funkcjonalna konstrukcja, łącząca łatwość przenoszenia głośników z dowolnością wyboru źródła dźwięku oraz oczywiście dobrej jakości brzmieniem. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można odnaleźć głośniki bezprzewodowe, które są kompatybilne z takimi technologiami jak Wi-Fi, Bluetooth, czy AirPlay. Zaletą tych głośników jest więc możliwość bezpośredniego przesyłania do nich dźwięku m.in. z urządzeń mobilnych – tabletów i smartfonów z systemem Android lub iOS. Ponadto bezprzewodowe głośniki wyposażone we wszelkie najnowsze funkcje gwarantują również odtwarzanie muzyki, która jest udostępniana w serwisach muzycznych online m.in.

Deezer, Spotify, czy Tidal.

Zalety głośników bezprzewodowych

Głośniki bezprzewodowe, oprócz tego, że są niezwykle mobilne i gwarantują odsłuch muzyki płynącej z przeróżnych kanałów, są również niezwykle łatwe w instalacji. Głośniki bezprzewodowe możemy zwyczajnie postawić lub zawiesić na ścianie, przy pomocy specjalnych uchwytów, które można nabyć w zestawie z głośnikami lub dokupić osobno. Ciekawą możliwość aranżacji głośników dają różnie podstawki, gwarantujące odpowiednie i stabilne ich położenie. Niektóre modele głośników bezprzewodowych umożliwiają łączenie ich między sobą. Dzięki temu możemy uzyskać mini systemy stereo, a nawet nagłośnienie strefowe multi-room.

Wady głośników bezprzewodowych

Choć głośniki bezprzewodowe mają wiele zalet, ich niezaprzeczalną wadą jest niska moc, w porównaniu do głośników przewodowych. Ponadto należy także wskazać, że dźwięk płynący z głośników bezprzewodowych nie jest tak czysty i subtelny, jak np.

muzyka wydobywana przy pomocy wzmacnianych głośników przewodowych.