Co wybrać – wzmacniacz czy amplituner?

Amplitunery i wzmacniacze różnią się między sobą przede wszystkim funkcjonalnościami. Funkcjonalności te z kolei mają znaczący wpływ na sposób wykorzystywania obu sprzętów. Jednak jednym z głównych czynników wpływających na podjęcie decyzji zakupowej są preferencje użytkowników.

Amplitunery

Amplituner to urządzenie, które w głównej mierze jest przeznaczone do odtwarzania ścieżek dźwiękowych, oglądania filmów czy korzystania z gier komputerowych. Zdecydowanie rzadziej jest wykorzystywany np. do słuchania radia. Jego podstawową zaletą są wysoce rozwinięte i niezwykle nowoczesne systemy nagłośnienia, gwarantujące niepowtarzalne doznania. Ampituner jest sprzętem, który z łatwością można podłączyć do kolumn, znajdujących się w wielu pomieszczeniach. Co niezwykle istotne, doskonale sprawdza się w dużych pomieszczeniach.

Amplituner jest zdecydowanie bardziej samodzielnym sprzętem od wzmacniacza. Oprócz możliwości odtwarzania dźwięków, daje również możliwość odtwarzania i konwersji obrazu.

Wzmacniacze

Podstawowym zadaniem wzmacniacza, jak sama nazwa wskazuje, jest wzmacnianie odtwarzanego dźwięku. Sprzęt ten jest wybierany przez znaczną część audiofilów, pomimo braku możliwości regulacji np. barwy odtwarzanej muzyki. Na zakończenie warto podkreślić, że wzmacniacz jest sprzętem dedykowanym miłośnikom dźwięku, dla których muzyka jest najważniejszą wartością. Z kolei osoby, którym zależy na wysokiej jakości obrazie – doskonałym odbiorze m.in. filmów, czy gier komputerowych, powinny bezwzględnie zdecydować się na amplituner, który jest wielozadaniowy.

.